eRepublik
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Noi surse de venit pentru eRM

In jos 
+2
crazywolf
extrem
6 participanți
AutorMesaj
extrem
Corporal
extrem


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 29/08/2009
Localizare : Chisinau

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 7:46 am

Cutreerand prin presa ucraineana am descoperit ca ei au banci unde populatia depoziteaza banii iar altii eau credite , pentru ca sa nu stea pe loc banisorii , cine joaca mai de mult poate a inteles subtilitatile acestei afaceri , daca cineva stie cum functioneaza poate ne explica si la restul in detalii in ce consta si daca ar merge sa formam si noi o banca  , eu de exemplu as lua oleaca de gold  la un procent rezonabil pentru a ma mai imbogati investind-ul  , iar mai tarziu as depune in banca sa imi creasca procente , Asteptam cuvantul celor mai in varsta 
Sus In jos
crazywolf
Sergeant
crazywolf


Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 31/08/2009
Varsta : 39
Localizare : Chisinau

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 8:07 am

hai ca tioi spune punctul meu de vedere....caci lucrez in RL la banca Cool Cool

ei bine, vor fi destui care isi vor plasa aurashul la un procent rezonabil....de exemplu pe o luna....nu mai mult.....e joc....si nu stii cit mai stai....

vom avea eBanca..care va distribui finantele libere din economie catre cei ce nu au, dar au nevoie Smile

si cum crezi care ar fi.....procedura de...rambursare de la debitori catre eBanca???
1. iau si-mi bag piciorul
2. iau si m-am saturat de joc.... indiferent de nivel...
3. iau, intorc....dar fara procente....ce sa-i fac, ori is cinstit dar n-am obtinut bani in plus..., ori nu-s chiar cinstit si nu vreau eu sa dau bani in plus cuiva...ca ma rog...iarasi ajungem la faza "ca-i joc" si nui nimic serios....

asta e problema... ca nu exista garantii de rambursare!
Sus In jos
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/543662
van1usha
Corporal
van1usha


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 29/08/2009
Varsta : 33
Localizare : Chisinau.

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 2:54 pm

crazywolf hmmm, cam ai dreptate
Sus In jos
https://emoldova.forum.st
extrem
Corporal
extrem


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 29/08/2009
Localizare : Chisinau

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 4:12 pm

si eu tot la asta ma gandesc de asta si am scris , insa mii interesant cum functioneaza la altii sau ei folosesc banii luati de la populatie investind-ui singuri ?  si in cazu asta ramane doar problema rambursarii datoriilor doar din o parte adica din partea bancii catre clienti ? Alta posibilitate ar fi ca unicul client al bancii care sa fie creditat  ar putea fi statul , in cazul asta chiar nu mai cred ca se dau cu curu la gard toti odata  , sau cine stie ? se schimba puterea si nu recunoaste vechile contracte ?
Sus In jos
van1usha
Corporal
van1usha


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 29/08/2009
Varsta : 33
Localizare : Chisinau.

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:56 pm

dar cei care iau ca imprumut credite si nu le returneaza, se paote cumva de pedepsit?
Sus In jos
https://emoldova.forum.st
crazywolf
Sergeant
crazywolf


Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 31/08/2009
Varsta : 39
Localizare : Chisinau

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 6:26 pm

si chiar dac ii pedepsesti? nui tot una ? chiar dac teoretic...ar fi posibil vreo pedeapsa Smile

ca sursa de investire eu vad doar .... firmele....
Sus In jos
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/543662
van1usha
Corporal
van1usha


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 29/08/2009
Varsta : 33
Localizare : Chisinau.

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 8:45 pm

eo am avut in vedere, cumva cu adminu sa vorbesti, sa nu paote lucra, antrena, lupta. 1 saptamana, 1 luna si tot asa...?

ar fi posibil?
Sus In jos
https://emoldova.forum.st
micado.
Private
micado.


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 31/08/2009
Varsta : 31
Localizare : chsinau

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 9:02 pm

conducerea tarii nu poate sa pedepseasca? sau numai admini?
Sus In jos
avevali
Corporal
avevali


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/09/2009

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 4:22 pm

Korobase s-a angajat sa ajute cetatenii eMoldovei cu paine.
Contactati-l daca doriti.Smile
Sus In jos
RenzoR
Corporal
RenzoR


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 01/09/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:33 pm

Banca nu se merita,crazywolf a si enumerat motivele.
Sus In jos
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1729443
Continut sponsorizat





Noi surse de venit pentru eRM Empty
MesajSubiect: Re: Noi surse de venit pentru eRM   Noi surse de venit pentru eRM Icon_minitime

Sus In jos
 
Noi surse de venit pentru eRM
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spital Q5 pentru eMoldova!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
eRepublik :: The New World :: Economie-
Mergi direct la: